Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Pre návštevníkov

Obec je a môže byť z hľadiska rekreácie a  cestovného ruchu cieľom prímestskej rekreácie občanov miest Kremnica a Žiar nad Hronom a širokého okolia. Obec je súčasťou CHKO Kremnické vrchy a mikroregiónu Kremnica a okolie, je atraktívna predovšetkým pre jej:

  •  prírodný potenciál a krajinu
  •  priaznivé podmienky pre cykloturistiku a turistiku
  •  možnosti chatárenia a chalupárenia


       Lesy nad obcou sú v dôsledku intenzívnej banskej činnosti dodnes pretkané hustou sieťou ciest a chodníkov. Na juh od obce sa uprostred lesov vypína skalné bralo Horná Klapa. Slúži ako prirodzená rozhľadňa, ktorá sa stala najvyhľadávanejším miestom Kremnických vrchov.
      Okolité lesy skrývajú skutočné poklady prírody. Bez zveličovania sa dá hovoriť o hubárskom raji. Lesné plodiny ako jahody, maliny a černice sú na každom kroku. Nie je zriedkavosťou stretnúť jelene a srnky. V noci sem občas zablúdia aj medvede a vlky.

Z hľadiska rozvoja cestovného ruchu môže Kopernica ťažiť hlavne zo svojej polohy v blízkosti mesta Kremnica. Kremnica je známym strediskom cestovného ruchu národného až medzinárodného významu. Spolu s okolitými obcami má veľký potenciál pre tvorbu produktu cestovného ruchu rozličného charakteru od spoznávania kultúry a histórie až po rekreačno-športové aktivity. Mesto Kremnica je hodnotená ako celoročne využiteľná v cestovnom ruchu a špecifickosť rekreačných predpokladov mesta a jeho okolia tvorí hlavne fenomén historického centra s jeho pamiatkovými hodnotami, kvalitné prírodné prostredie, turistické možnosti, snehové podmienky, výskyt termálnej vody a väzby na ďalšie rekreačné celky (Banská Štiavnica, Štiavnické vrchy, ale aj Zvolen a Banská Bystrica).
Kopernica je súčasťou tohto významného priestoru z hľadiska cestovného ruchu. Jej potenciál je hlavne v zapojení územia do regionálnych a nadregionálnych sietí cyklistických a turistických trás. Obec je súčasťou Pohronsko – Kremnického cyklistického okruhu. Je potrebné dobudovať hlavne doplnkové služby v oblasti cestovného ruchu, t. z. stravovacie, v menšej miere ubytovacie (hlavne ubytovanie na súkromí).  

Trasy: Pešia turistika

  • Kopernica – Lutila – Dolná Klapa – Jazierko Slobodné (miestna značka)
  • Kopernica – Slaská – Jazierko Slobodné (turistická značka)  Cykloturistika
  • Kremnica – Kremnické Bane – Kunešov – Slaská – Kopernica – Lúčky – Kremnica   Dĺžka 38,5 km, prevýšenie 618 m
  • Pohronsko – Kremnický okruh  (Kremnica – Lúčky – Kopernica – Lutila – Žiar nad Hronom – Trnavá Hora – Jastrabá – Ihráč – Nevoľné – Kremnica)
    Dĺžka 49 km, prevýšenie 479 m  

 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

www.slovensko.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka