Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oslavy 670. výročia prvej písomnej zmienky o obci Kopernica (2019)Vytlačiť
 

Oslavy 670. výročia prvej písomnej zmienky o obci Kopernica 

Dňa 6. j1.jpgúla 2019 sa v našej obci uskutočnili oslavy 670. výročia prvej písomnej zmienky o obci Kopernica. Slávnostný program sa začal stretnutím na obecnom úrade, kde na hostí čakalo občerstvenie. Následne sa hostia presunuli do Kostola sv. Martina na slávnostnú omšu. Oslavy boli významné aj tým, že v tento deň došlo k odhaleniu a vysväteniu sochy sv. Martina a anjela.

 

Oslavy pokračovali kultúrnym program, v ktorom sa predstavili deti z Materskej školy Kopernica so svojimi básničkami a pesničkami. Do tanca hrala hudobná skupina Profil. Krásu tanca, hudby a piesní svojho regiónu a domova predviedol Folklórny súbor Poľana. Publikum, svojimi najznámejšími hitmi roztancoval Ľudovít Kašuba a humorným hovoreným slovom pobavil Robo Kajzer. Na oslavách vystúpila aj slovenská hardrocková skupina Arkana s vlastnou tvorbou. Ďalej nasledovala voľná zábava, ktorá bola bodkou za slávnostným programom. 

87.jpg63.jpg

35.jpg20.jpg Touto cestou by sme chceli vyjadriť veľkú vďaku všetkým, ktorí sa podieľali
na usporiadaní Osláv 670. výročia prvej písomnej o obci Kopernica.

*Fotografie z udalosti si môžete pozrieť v obecnej fotogalérii. *
http://www.kopernica.sk/fotogaleria.html


 
 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

www.slovensko.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka